Nasiona Marihuany

Wybierz nasiona marihuany zgodnie ze swoim doświadczeniem w uprawie

Kupowanie nasion marihuany

Tak naprawdę to jeśli chodzi o nasiona marihuany oraz ich kupowanie, to czynnikiem najważniejszym jest poziom wtajemniczenia w naszej uprawie. Zaleca się zawsze, aby sprawdzić swoje umiejętności, które na pewno są potrzebne do uprawy konkretnej odmiany. Gdy jesteśmy początkującymi hodowcami, to na pewno głupim krokiem byłoby porwanie się na odmianę typu Haze no.1 oraz Neville’s Haze. Szczepy są bardzo delikatne oraz wymagają odpowiedniego światła. Dodatkowo są podatne na pleśń oraz na gnicie samych szczytów. Gdy nie będzie się wystarczająco uważnym, to niestety dużo nie będziemy mieli z naszej odmiany. Między innymi powinniśmy dlatego ułatwić sobie uprawę. Należy wyjść od tego czy nasze nasiona marihuany będą indoor czy outdoor.

 

Nasiona marihuany indoor czy też outdoor

Po tym gdy już wiemy, że liczy się przy kupowaniu nasion marihuany poziom wiedzy naszej, to musimy podjąć już konkretne decyzje. Nasiona marihuany należy wybierać ze względu na miejsce, w którym zamierzamy je uprawiać. Jeśli jest to uprawa wewnętrzna, to jest to metoda zwana metodą indoor. A jeśli chodzi o zewnętrzną uprawę, to jest to uprawa outdoor. Gdy chcemy uprawiać marihuanę na powietrzu wolnym, to musimy kupować specjalnie odmiany pod takie odmiany. Są to na przykład takie odmiany jak Polm Gold Outdoor, Fast Bud Outdoor czy też Gold Rush Outdoor. Wymienione odmiany są w połowie odmianami samokwitnącymi. Oczywiście nasiona marihuany są oznaczone konkretnymi oznaczeniami. Nie ma zatem w tym żadnej filozofii.

 

Indica, Sativa, a może hybryda

Gdy kupujemy nasiona marihuany, to najczęściej wybieramy między Indicą, Sativą oraz hybrydą. Bardzo trudno jest znaleźć na rynku czystą Sativę czy też czystą Indicę. Jest to akurat zasługa różnych szczepów marihuany i ich krzyżówek. Używa się generalnie terminów na przykład dominująca Sativa, dominująca Indica czy też dominująca hybryda. Wybór już konkretnego zioła zależy tylko i wyłącznie od preferencji jeśli chodzi o haj oraz korzyści. Oprócz tego ważne są takie kwestie jak smak, ilość miejsca na uprawę czy także czas kwitnienia. Hybrydy są hodowane oraz opracowane w celu optymalizacji jednego czy też większej ilości czynników. Czynnikami są wielkość, wydajność, rodzaj działania, prędkość kwitnienia czy także efekt samego już haju.

 

Najważniejszy jest efekt

Między Sativą, a Indicą mamy wiele różnic. Między innymi do różnic zalicza się bardziej psychoaktywne działanie w Sativie. Odczuwa się zdecydowanie działanie w głowie. Zaś jeśli chodzi o Indicę to doznania są bardziej fizyczne i odczuwamy je na swoim ciele. Należy zatem przy kupowaniu nasion marihuany przemyśleć jakie dokładnie chcemy działanie uzyskać.Wybór do łatwych z całą pewnością nie należy. Już samych rodzajów marihuany jest bardzo dużo, a co dopiero już konkretnych odmian. Naprawdę wybór jest trudny, ale dzięki informacją chociażby znalezionym w sieci będzie nam znacznie łatwiej i prościej.